FAQ

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Princip soutěže

Principem soutěže Cestovatelský fotodeník je, aby soutěžící cestovali po památkách České republiky a navštívili a vyfotografovali co nejvíce památek, které jsou do soutěže zapsané. Celkový seznam památek je k dispozici přímo v aplikaci Cestovatelský fotodeník nebo na stránkách Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHSČMS) www.cestovatelskyfotodenik.cz

Cíle projektu

Projekt je logickým pokračováním dosavadní činnosti SHSČMS – vychází ze schválené Koncepce a navazuje též na projekty Dny evropského dědictví a Putování po historických městech.

Obnova památek není samoúčelná, ale vynaložené prostředky do regenerace historických sídel přinesou svůj efekt až v okamžiku, kdy se stanou součástí atraktivity ČR, jako destinace. Realizace projektu tedy znamená mimo jiné podporu využití obnovených historických center měst pro cestovní ruch. Cílem projektu je upozornění na řadu historických objektů, které jsou někdy turisty opomíjeny, ale jejichž návštěva stojí za to.

Časové ohraničení soutěže

Soutěž Cestovatelský fotodeník probíhá od 1.3.2023 do 31.8.2023. Je možné se registrovat kdykoliv v tomto časovém rozmezí.

Jak funguje fotogalerie?

Okamžikem přihlášení do aplikace Cestovatelský fotodeník vzniká každému registrovanému soutěžícímu jeho vlastní fotogalerie, do které se budou automaticky ukládat všechny fotografie navštívených a vyfotografovaných památek (max. 5 fotografií od každého objektu). Fotogalerie ponese jméno účastníka, které si zvolil při registraci. Dále vzniknou fotogalerie i u jednotlivých památek, které budou veřejně přístupné.

Jak funguje mapa každého účastníka?

Spolu s fotogalerií se soutěžícímu po přihlášení do aplikace zobrazí mapa všech památek, které jsou zařazeny do soutěže. V mapě se budou barevně měnit ikony jednotlivých památek podle toho, zda danou památku navštívil. Účastník soutěže tak bude mít přehled, které památky již navštívil a které ne.

Jak funguje celková mapa?

Na stránkách se bude zobrazovat mapa všech památek, které jsou zařazeny do soutěže. Mapu je možné zvětšit a jednotlivé památky si přiblížit.

Z jaké vzdálenosti mohu památku fotit?

Jakmile se přiblížíte do vzdálenosti minimálně 100 metrů od památky.

Když se přiblížím k určité památce, hlásí mi to větší vzdálenost než je skutečnost a nelze ji vyfotit.

V tomto případě aplikaci zavřete, vypněte („zabijte“) a následně se znovu přihlaste.

Jaké památky jsou do soutěže zaregistrované?

Jedná se o cca 2000 památek ze všech 14 krajů ČR. Celkový seznam lze najít na www.cestovatelskyfotodenik.cz

Proč jsou do soutěže zahrnuta jen některá města a památky?

Do projektu jsou v letošním roce zahrnuta pouze členská města Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a jimi vybrané památky. Jde o pilotní verzi, do budoucna bychom byli rádi, aby se do soutěže zapojila i další nečlenská města a obce.

Co když nejsem vlastníkem „chytrého telefonu“?

Cestovatelský fotodeník je určen i pro ty, kteří nejsou vlastníky „chytrých“ mobilních telefonů, nebo by chtěli fotit na fotoaparát. Aplikaci je možné si stáhnout i do počítače a posléze do své fotogalerie fotografie nahrát z fotoaparátu. V tomto případě se nestáváte účastníky soutěže o ceny, ale můžete si fotodeník založit a ukládat si do něj i fotografie jiných navštívených památek.

Ve společné fotogalerii se objevila fotka s nevhodným obsahem.

V tomto případě prosíme, abyste nás informovali na emailu info@shscms.cz, po posouzení bude fotografie odstraněna.

Jaké jsou ceny pro vítěze?

Výherci v celostátní soutěži se stanou tři nejaktivnější účastníci. Bude se jednat o první tři místa a jediným kritériem bude nejvyšší počet navštívených a vyfotografovaných památek zapsaných v projektu.

Výhry budou spočívat v poukázce na ubytování v jednom z členských měst SHSČMS, které si výherce zvolí. Za 1. místo se bude jednat o poukaz v hodnotě 10.000 Kč, za 2. místo 7.000 Kč a za 3. místo 5.000 Kč.

Pro krajské vítěze budou připraveny hodnotné ceny od členských měst v hodnotě 2.000 Kč. V každém kraji budou vyhlášena první tři místa. 

Vytvořeno 2.12.2022 8:47:39 | přečteno 431x | Ondřej Oliva
load